Czy kiedykolwiek myślałeś o upieczeniu ciasta, które zawiera rodzynki i śliwki? Cóż, jestem pewna, że nie każdy zdaje sobie sprawę z korzyści płynących ze spożywania śliwek i rodzynek.

Śliwki są znane z tego, że zwiększają poziom cholesterolu HDL i obniżają ciśnienie krwi. Są bogate w potas i witaminę B. Te dwa składniki pomagają zmniejszyć ryzyko chorób serca i udarów.

Rodzynki są uważane za najlepsze przekąski i są korzystne również dla naszego układu pokarmowego. Uważa się, że śliwki i rodzynki są doskonałym źródłem antyoksydantów, minerałów i witamin.

Mówi się, że oba owoce pomagają w utracie wagi, poprawiają odporność i trawienie, a także są bogate w błonnik. Dlatego bardzo potrzebne jest włączenie tych owoców do swojej diety i do wypieków.

Teraz zobaczmy przepis na ciasto, które zawiera te składniki.

Składniki:

4 filiżanki mąki

2 łyżeczki sody oczyszczonej

1 łyżeczka soli

2 filiżanki cukru

2 filiżanki masła

1 jajko

3/4 szklanki wody

1/4 szklanki oleju

2 łyżki mleka

2 łyżeczki ekstraktu waniliowego

5 filiżanek śliwek

5 filiżanek rodzynek

Metoda:

Wymieszaj wszystkie suche składniki. W osobnej misce wymieszaj mokre składniki. Dodaj mokre składniki do suchych składników i wymieszaj je. Dodaj śliwki i rodzynki i wymieszaj.

Nasmaruj patelnię i przelej do niej ciasto. Piec przez 45 minut do 1 godziny.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “Przepisie na ciasto”. Teraz masz pomysł, jak wykorzystać te dwa owoce w swoim wypieku.