Jak wszyscy wiemy, że chleb jest podstawowym pożywieniem wszystkich istot ludzkich. Istnieje kilka rodzajów chleba dostępnych na rynku, ale nie jest możliwe, aby wybrać odpowiedni typ dla osób starszych.

Są tacy starsi ludzie, którzy jedzą chleb dwa razy dziennie. Biorą chleb i smarują go masłem. Niektórzy starsi ludzie jedzą chleb bez masła, a w przypadku osób starszych, które nie mają zębów, używają noża do masła, aby pokroić chleb i wziąć go do ust.

Więc, tutaj dzielę niektóre najlepszych chleb przepisy dla starsi. Te przepisy są łatwe przygotowywać i są także bardzo smaczni.

1. Chleb pełnoziarnisty

Składniki:

2 filiżanki mąki z pełnej pszenicy

1/4 szklanki margaryny

1/4 szklanki wody

2 jajka

1/2 łyżeczki sody oczyszczonej

Instrukcje:

Dobrze wymieszać mąkę, margarynę, wodę i jajka. Dodać sodę oczyszczoną i porządnie wymieszać. Piecz chleb w nagrzanym piekarniku w temperaturze 180 stopni przez 15 minut.

2. Chleb kanapkowy

Składniki:

3/4 szklanki ciepłej wody

1 łyżeczka drożdży

1 łyżka cukru

1 łyżeczka soli

2 szklanki mąki

1 jajko

1/4 szklanki oliwy z oliwek

Instrukcje:

W dużej misce dodaj ciepłą wodę, drożdże, cukier i sól. Dodaj mąkę i dokładnie wymieszaj. Pozostawić na 10 do 15 minut. Dodaj jajko i oliwę z oliwek i ugniataj, aż ciasto będzie gładkie. Uformuj małe kulki z ciasta i pozostaw do wyrośnięcia na 1 do 2 godzin. Upiecz chleb w rozgrzanym piekarniku w temperaturze 200 stopni przez 12 do 15 minut.

3. Chleb brązowy

Składniki:

3 szklanki mąki

1 łyżka cukru

2 łyżeczki cynamonu

1 łyżeczka gałki muszkatołowej

1/2 łyżeczki goździków

1 filiżanka wody

1/2 szklanki brązowego cukru

2 łyżki stołowe roztopionej margaryny

1 jajko

Wskazówki:

Wszystkie składniki porządnie wymieszać i odstawić na 30 minut. Rozgrzać piekarnik do 350 stopni. Nasmarować blachę do pieczenia. Upuścić ciasto na blachę i piec przez 20 do 25 minut.

4. Bochenek miodowy

Składniki:

2 szklanki mąki

2 jajka

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 filiżanka miodu

Instrukcje:

Wymieszaj razem mąkę, jajka i miód. Dodać proszek do pieczenia i porządnie zagnieść. Wlej masę do wysmarowanego tłuszczem bochenka i włóż go do nagrzanego piekarnika na 35 do 40 minut.

Wnioski:

Są to najlepsze zdrowe przepisy na chleb dla osób starszych. Jest to bardzo ważne, aby karmić osoby starsze dobrym posiłkiem. Wszystkie te chlebowe przepisy są łatwe do przygotowania i są również pyszne. Mam nadzieję, że podobały ci się te chlebowe przepisy dla osób starszych.