Karmelizowanie to świetna technika dodawania smaku do owoców i warzyw. Procedura karmelizowania jest bardzo prosta i nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu, aby wykonać ten proces. Wszystko czego potrzebujesz to cierpliwość i odpowiednia technika.

Pierwszy krok:

Umyj owoce i pokrój je na odpowiednią wielkość. W przypadku jabłek należy pokroić je na ćwiartki, natomiast w przypadku gruszek na połówki. Obierz jabłko i pokrój je na małe kawałki.

Drugi krok:

Pokrojone owoce umieścić w naczyniu do pieczenia i dodać cukier w proporcji 1 szklanka cukru na każdą 1/4 szklanki owoców. Mieszaj masę, aż cały cukier się rozpuści.

Trzeci krok:

Piecz mieszankę przez 20 minut. Po tym czasie zmniejsz ciepło do 350 stopni Fahrenheita i piecz mieszankę przez kolejne 10-15 minut.

Czwarty krok:

Pozwól owocom ostygnąć i ciesz się swoim upieczonym przysmakiem. Przepis jest gotowy do podania w deserach, ciastach lub nawet jako przekąska.

Wnioski:

Tak więc, to było najlepsze, jak karmelizować owoce. Mam nadzieję, że podobał ci się przepis i pomoże ci zrobić pyszne i zdrowe desery.