Kto nie kocha czekolady? Czekolada jest najlepszym wyborem na każdą okazję, nadaje ładny smak i aromat naszym potrawom i nadaje dobry wygląd naszemu talerzowi. Ten rodzaj ciasta to ciasto czekoladowe, które nie ma pieczenia, pieczenie nie jest wymagane dla tego przepisu.

Składniki:

– 1 filiżanka masła

– 1 filiżanka cukru

– 2 jajka

– ½ szklanki kakao w proszku

– ¾ szklanki mąki

– ¼ łyżeczki soli

– ¼ łyżeczki sody oczyszczonej

– 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

– ¼ filiżanki wiórków czekoladowych

– 1 szklanka mleka

Instrukcje:

Najpierw musimy stopić razem masło i cukier. Następnie dodajemy jajka i dobrze mieszamy. Dodajemy kakao w proszku i mąkę i dobrze łączymy. Dodajemy sól, sodę oczyszczoną i wanilię i dobrze mieszamy. Następnie dodajemy mleko i wiórki czekoladowe i dobrze mieszamy. Gdy wszystkie składniki zostaną dobrze wymieszane, przelej ciasto do naczynia do pieczenia i włóż je do piekarnika. Gotuj go przez 30 do 40 minut. Gdy ciasto będzie gotowe, wyjmij je z piekarnika i pozwól mu ostygnąć. Podawaj z lodami lub po prostu ciesz się nim z kawą.

Wnioski:

Pokochasz smak tego czekoladowego ciasta bez pieczenia, ponieważ jest ono wykonane z mleka, czekolady i kakao w proszku. Smakuje świetnie i możesz je przygotować w swoim domu. Więc, spróbuj tego czekoladowego ciasta bez pieczenia i podziel się swoimi doświadczeniami.